Laboratorul Creativ este unul dintre primele proiecte ale asociației noastre.

Proiectul va debuta în Ediția de Foc a Festivalului Puppets Occupy Street, ce se desfășoară în perioada 25 august – 01 septembrie 2016.

LABORATORUL CREATIV va avea loc în Grădina Botanică, în zilele de 28, 29, 30 și 31 august, între orele 11:00 – 13:00. În fiecare zi sunt disponibile 10 locuri, iar vârsta minimă de participare – 5 ani. Atelierele sunt gratuite.

Înscrierile se fac  pe adresa de e-mail puppetsoccupystreet@gmail.com, în perioada 19 – 24 august, în limita locurilor disponibile. Pentru înscriere sunt necesare numele participantului, vârsta, precum și numele atelierului și ziua în care acesta își dorește să participe.

În această ediție a Laboratorului Creativ cei mici vor învăța să își facă propriile brățări din mărgele, să creeze diverse colaje din hârtie și alte materiale, deprinzând tainele lucrului manual.

Atelierele sunt coordonate de Andreea Melinescu, ea fiind prezentă și în ediția de anul trecut a Festivalului Puppets Occupy Street, coordonând 2 ateliere, Water Muse – Flower Workshop și Flower Fashion.

Mai jos, câteva fotografii de la atelierele de anul trecut.

andreea_mellinescu_ateliere_puppets_occupy_street (5)andreea_mellinescu_ateliere_puppets_occupy_street (4)andreea_mellinescu_ateliere_puppets_occupy_street (2)
andreea_melinescu_water_muse_puppets_occupy_street_craiova_floraria_april3andreea_mellinescu_ateliere_puppets_occupy_street (6)andreea_mellinescu_ateliere_puppets_occupy_street (1)andreea_mellinescu_ateliere_puppets_occupy_street (3)

One Thought on “Laboratorul Creativ debutează în Festivalul Puppets Occupy Street – Fire Edition 2016, Craiova”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.